Naujienos

Švietimo NVO paslaugos. Ateities perspektyvos

2025-01-31

Nacionalinis švietimo NVO tinklas pradeda įgyvendinti projektą  „Švietimo NVO paslaugos. Ateities perspektyvos“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projekto tikslas – sustiprinti Nacionalinio švietimo NVO tinklo institucinius gebėjimus, didinant jo įtaką švietimo politikos formavimui ir viešosios politikos sprendimams.  

Projektas orientuotas į švietimo sektoriaus reformų tęstinumo užtikrinimą bei NVO sektoriaus bendradarbiavimo su nacionalinės ir vietos valdžios institucijomis skatinimą. Taip pat bus stiprinami tinklo narių įgūdžiai, ypač dirbtinio intelekto (DI) įrankių naudojimo, siekiant padidinti organizacijų veiklos efektyvumą.  

Projekto uždaviniai ir numatytos veiklos: 

Advokacija ir švietimo politikos stebėsena. Po 2024 m. Seimo rinkimų tęsime advokacijos veiklos, stebėsime kaip užktikrinamas XVIII Vyriausybės pradėtų reformų tęstinumas, stiprinsime NVO sektoriaus pozicijas švietimo sistemoje bei teiksime rekomendacijas dėl neformaliojo švietimo tobulinimo.  

Dirbtinio intelekto (DI) įgūdžių mokymai. Remiantis Tinklo narių poreikių apklausos rezultatais, bus organizuojami praktiniai mokymai, kurie suteiks įgūdžių naudotis DI įrankiais. Tai padės organizacijoms geriau prisitaikyti prie ateities švietimo tendencijų ir inovacijų. 

Ateities švietimo vizijos formavimas. Pasitelkus Suomijos įmonės „FIBRES“ technologinius sprendimus, bus kuriama pažangi švietimo sektoriaus ateities vizija ir inovacijos. Analizuojant duomenis ir tendencijas, bus formuojami strateginiai planai, kurie padės organizacijoms veikti efektyviai ir kryptingai. 

Tarpdisciplininės dirbtuvės. Tinklas, bendradarbiaudamas  su kitomis skėtinėmis organizacijomis, vykdys tęstinę veiklą siekiant integruoti ir aptarti skirtingas viešosios politikos sritis: aplinkosaugos, socialinės apsaugos, žmogaus teisių ir kitas. 

Bendradarbiavimas su savivaldybėmis. Bus vykdomos konsultacijos ir susitikimai su vietos NVO tarybomis, siekiant stiprinti bendradarbiavimą ir užktikrinti produktyvesnį NVO įtraukimą į sprendimų priėmimą. 

Veiklos strateginis planavimas ir poveikio vertinimas. Bus analizuojami Tinklo veiklos rezultatai, vertinami poveikio rodikliai ir rengiami strateginiai planai ateičiai. 

Susitikimai su politikais. Tinklas inicijuos dialogą su valdžios atstovais, aptars NVO sektoriui ir švietimo sistemai svarbius klausimus. 

Šios veiklos suteiks galimybę Nacionalinio švietimo NVO tinklui tapti stipresne, labiau matoma ir įtakinga organizacija, kurios veikla ne tik padidins NVO sektoriaus konkurencingumą, bet ir prisidės prie kokybiškesnės švietimo sistemos Lietuvoje. 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:  2025 m. sausio-gruodžio mėn. 

Projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pagal Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų atrankos 2025-2026 m. konkursą.