Naujienos

Skaitmeninio saugumo ABC

2021-09-09

Pristatome naują atmintinę nevyriausybinėms organizacijoms „Skaitmeninio saugumo ABC“, kurią parengė „Medijų raštingumo akseleratoriaus“ lektoriai, padedant pilietines iniciatyvas remiančiai nepelno organizacijai TECHSOUP EUROPE kartu su Europos politikos analizės centru CEPA.

Atmintinėje paaiškinama, kodėl kiekvienam būtina rūpintis skaitmeniniu saugumu ir kokie yra svarbiausi skaitmeninės higienos reikalavimai. Teksto autoriai nurodo pagrindinius principus, kurių svarbu laikytis veikiant skaitmeninėje erdvėje:

  • Mūsų saugumas stiprus tiek, kiek stipri yra mūsų silpniausia vieta.
  • Jei paslauga ar produktas socialinėse medijose yra nemokamas, mes esame produktas arba prekė. Mūsų laikas ir dėmesys yra pati vertingiausia prekė.
  • Skaitmeninis saugumas yra kelionė, kurią planuojame patys.
  • Jos metu visada turime būti pasirengę įsilaužimui.

„Skatimeninio saugumo ABC“ mokoma, kaip susikurti saugų slaptažodį ir naudotis dviejų faktorių identifikavimu, saugiai naršyti internete savo ir viešojoje erdvėje, užtikrinti organizacijos kibernetinį saugumą.

Taip pat kviečiame apsilankyti tinklapyje www.hive-mid.community, skirtame tobulinti skaitmeninių medijų raštingumo įgūdžius, mokytis kartu su skaitmeninio raštingumo bendruomene. Čia rasite kruopščiai atrinktus ir patikrintus socialinių medijų analizavimo įrankius, bei TechSoup Europe sukurtą socialinių medijų stebėjimo įrankį „Social Media Radar“ bei savarankiško mokymosi internetu kursus. Viskas saugioje aplinkoje.

Atmintinės tekstą galite rasti: Skaitmeninio saugumo ABC