Naujienos

Tinklas prisijungė prie kreipimosi į švietimo bendruomenę dėl naujų mokslo metų

2021-08-31

Šiandien 15 organizacijų kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija laišku kreipėsi į šalies švietimo bendruomenę dėl esminių principų, kuriais kviečiama vadovautis Lietuvos mokyklose naujais mokslo metais. Mokytojai, mokyklų, savivaldybių švietimo administracijų vadovai bei darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai kviečiami aktyviai prisidėti prie to, kad nauji mokslo metai būtų sklandūs, o mokyklos – saugios.

Laišką pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Nacionalinio švietimo NVO tinklo vadovė Judita Akromienė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Karolina Pralgauskytė, mokyklų ir gimnazijų asociacijų, pedagogų profesinės sąjungos, mokinių tėvų atstovai.

„Svarbu suvokti, kad saugios aplinkos ir kokybiško ugdymo užtikrinimas yra ne tik ministerijos ir kitų nacionalinės ir vietos valdžios institucijų reikalas – tai kiekvieno švietimo bendruomenės nario ir dalyvio bendra atsakomybė. Kontaktinis vaikų ugdymas padės pamatuoti, tikiuosi ir sustiprinti, mūsų bendruomenės gebėjimą susitelkti, bendruomeniškumą. Nevyriausybinėms švietimo organizacijoms rūpi, kad visiems vaikams būtų sudarytos visavertės sąlygos mokytis ir bendrauti, laiku gauti mokymosi ir emocinę pagalbą,“ – prisijungimo prie kreipimosi priežastis komentavo Judita Akromienė.  

Kreipimesi daug dėmesio skiriama saugumo priemonių užtikrinimui, kad būtų sudarytos sąlygos mokiniams mokytis kontaktiniu būdu, išskyrus kritinius atvejus, kai atsiranda susirgimų židinys ir nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas.

„Mokytis kontaktiniu būdu svarbu ne tik pradinių, bet ir aukštesnių klasių mokiniams. Išskyrus kritinius atvejus, kai mokykloje ar jos dalyje atsiranda susirgimų židinys ir nustatomas infekcijų plitimą ribojantis režimas,“ – rašoma kreipimesi.

„Švietimo įstaigų vadovai, profesinės sąjungos, ministerija visus sprendimus, rekomendacijas priima vadovaudamiesi siekiu gerinti pedagogų darbo sąlygas, sudaryti palankią atmosferą darbo vietoje, – sakoma laiške. – Ypatingas dėmesys skiriamas vyresnio amžiaus mokytojams ir pradedantiems specialistams, keliant jų motyvaciją dirbti mokykloje, taip pat esant poreikiui teikiant jiems reikiamas konsultacijas.“

Laišką pasirašiusios organizacijos visokeriopai skatina ir palaiko vakcinaciją kaip pagrindinę priemonę, mažinančią koronaviruso plitimą, visuomenės sergamumą ir mirčių skaičių. Nepasiskiepijusiems mokiniams mokyklose bus sudarytos sąlygos savanoriškai atlikti testus dėl koronaviruso, o tai padės laiku nustatyti galimus infekcijos protrūkius ir apsaugoti vaikus ir visą bendruomenę nuo susirgimų.