Naujienos

Prie Švietimo NVO tinklo jungiasi informacinių technologijų švietimo atstovai

2019-12-19

2019 m. prie Švietimo NVO tinklo prisijungė dvi organizacijos, dirbančios informacijos ir komunikacijos technologijų (IKT) švietimo srityje. 

Turing School – skaitmeninių įgūdžių mokykla, kurioje moksleiviai mokosi pagal aukščiausio lygio kompiuterių mokslo ir verslumo programas pritaikytas 5-12 klasėms. Organizacija siekia sukurti platformą, kurioje neformaliu būdu įgaunamos skaitmeninės kompetencijos būtų pripažįstamos kaip ir ugdomos formalioje sistemoje.

Organizacijos bendraįkūrėjas Lukas Kamiskis sako, kad prie Švietimo NVO tinklo jungiasi, “nes norime plačiau parodyti informacinių ir komunikacinių technologijų neformalųjį švietimą ir šioje viešosios politikos srityje kylančias problemas bei jas spręsti formuojant bendrą švietimo NVO poziciją šalies mastu”. 

Taip pat prie tinklo jungiasi ir kūrybinių technologijų akademija bit&Byte. Organizacija dirba su daugiau nei 1000-iu 7-12 m. vaikų ir pradinių klasių mokytojais visoje Lietuvoje. bit&Byte tikslas – auginti drąsią, kūrybingą technologų kartą, kuri geba jungti įvairias technologijas, jas sąmoningai naudoti bei pasitelkti jas kaip įrankius kūrybiškumui ir smalsumui lavinti.

„Technologinis raštingumas – tai XXI amžiuje gyvenančio žmogaus higiena, o technologinė kūryba – įgūdis, įgalinantis smalsumą ir nuolatinį tobulėjimą. Dabartinė Lietuvos švietimo sistema vėluoja, įgyvendindami technologinio raštingumo galimybes mokyklose ir technologijos vis dar dažnai prilyginamos ekrano laikui vietoj to, kad taptų plačiai naudojamomis priemonėmis mokytis, kurti“, sako organizacijos vadovė Dovilė Dilienė. Siekdama tai spręsti organizacija jungiasi prie Švietimo NVO tinklo: „Norime, kad Lietuvos švietimo sistemoje technologinė kūryba būtų paplitusi, savaime suprantama ir ugdymui efektyviai išnaudojama galimybė“.

Švietimo NVO tinklas šiuo metu vienyja 16 skirtingose švietimo srityse veikiančių nevyriausybinių organizacijų. Tinklas veikti pradėjo 2016 m. pasirašius jungtinės veiklos sutartį, o 2019 m. buvo įregistruotas kaip Asociacija.