Naujienos

Nevyriausybininkai ragina švelninti reikalavimus vasaros neformalaus švietimo veikloms

2021-05-18

Nacionalinis švietimo NVO tinklas ir kitos nevyriausybinės organizacijos šiandien raštu kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį, ragindamos kuo skubiau sudaryti palankias sąlygas neformaliojo švietimo paslaugų tiekėjams organizuoti vaikų ir jaunimo veiklas vasaros metu.

Rašte pastebima, kad dėl COVID-19 pandemijos stipriai sumažėjo galimybės vaikams ir jaunuoliams lankyti gyvus neformaliojo švietimo užsiėmimus, tiesioginio bendravimo ir socialinio gyvenimo apribojimai paveikė emocinę jų savijautą ir motyvaciją. Todėl, karantinui laisvėjant įvairiose srityse, prašoma taip pat sušvelninti ir saugumo reikalavimus neformaliojo švietimo veikloms (įskaitant ir stovyklas) tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse.

NVO atstovai ragina kuo skubiau priimti šiuos sprendimus, kad vasarą būtų galima vykdyti vaikų ir jaunimo ugdymo(si) praradimų pasekmes mažinančias veiklas, kurios prisidės prie jų emocinės ir fizinės sveikatos gerinimo. Skubūs veiksmai būtini ir tam, kad stovyklų grupes ir pamainas planuojantys švietimo teikėjai galėtų tinkamai valdyti dalyvių srautus ir užtikrinti saugumo reikalavimus.

Su raštu Sveikatos apsaugos ministrui galite susipažinti čia: Dėl NVS ir vasaros stovyklu organizavimo salygu svelninimo 2021 05 18