Naujienos

Naujausias Tinklo narys – VšĮ „Švietimo ekspertų ir mediacijos agentūra“

2021-08-24

Nacionalinio švietimo NVO tinklo pajėgas papildė nauja organizacija – VšĮ „Švietimo ekspertų ir mediacijos agentūra“ (ŠEMA). Tai – praktikų profesionalų komanda, kiekvienai mokyklai ar kitai švietimo įstaigai, vadovui ar darbuotojui pasirengusi padėti kartu išspręsti problemas bei rasti kelius, padėsiančius jų išvengti.

Nuolat besikeičiantys įstatymai ir kiti teisės aktai sukuria nuolatinę kaitą švietimo įstaigoje. Ši kaita vadovams, administracijai ir mokytojams bei jų atstovams kelia naujus iššūkius peržiūrėti vidaus teisės aktus ir sprendimų priėmimo mechanizmus.

Anot ŠEMA vadovo Romo Turonio, nauji teisės aktai dažnai reikalauja įtvirtinti demokratiškus santykius, keisti požiūrį į vadybinę veiklą ir jos rezultatus, skatina bendruomenes ieškoti sutarimo, įpareigoja vadovą tartis su bendruomene ir darbuotojų atstovais.

ŠEMA vadovas Romas Turonis.

„Šie pokyčiai būtini  siekiant įtvirtinti realią savivaldą, demokratiją, viešą ir skaidrų valdymą bei kurti mokytojų motyvacinę sistemą, – teigia Romas. – Socialinis dialogas švietimo įstaigoje mokytojus iš vykdytojų paverčia aktyviais proceso dalyviais. Palankus socialinis klimatas skatina mokytojus dirbti efektyviai ir kūrybiškai, o tai pastebimai gerina ugdymo kokybę“.

Agentūros specialistai siekia būti aktyvūs mokyklų ir kitų švietimo įstaigų pagalbininkai įveikiant įstatymų ir reformų iškeltus iššūkius, padėti susigaudyti įstatymų gausoje, patarti, pamokyti, kaip teisės aktus įgyvendinti įstaigoje. Taip pat siūlomos tarpininkavimo-mediacijos paslaugos kilus konfliktams ir ginčams.

„Dažnai matome, kaip sunkiai įgyvendinamos reformos mokyklų lygiu. Todėl jungiamės prie Nacionalinio švietimo NVO tinklo norėdami kartu su kitomis švietimo organizacijomis daryti įtaką sprendimų priėmėjams ir siekdami, kad švietimo reformos mokykloms ir kitoms švietimo įstaigoms netaptų baubu“, – sako R.Turonis.

ŠEMA įsikūrusi Vilniuje, bet veiklą vykdo visoje šalyje. Jos veikloje dalyvauja mokyklų vadovai, teisininkai, darbo santykių specialistai ir mediatoriai.