Naujienos

Naujas Tinklo narys – „Idėjų architektai“

2021-12-31

Prie Nacionalinio švietimo NVO tinklo prisijungė organizacija Utenos ĮIdėjų architektai.   

Savo veikla organizacija nori prisidėti prie Utenos formaliojo švietimo, ypač pradinio ugdymo, pokyčių, kurie stiprintų mokytojų ryšius su mokiniais, skatintų savanorystę, padėtų įveikti iššūkius, kylančius dėl didel klas.  

Siekdama visaverčio vaikų ugdymo mokykloje, organizacija nori  plėtoti mokymosi pažinimo būdu veiklas, skatinti savanorystę nuo mažų dienų, taip stiprindama mokinių pilietiškumą, gebėjimą dirbti komandoje ir asmeninių savybų atskeidimą. 

Viena iš organizacijos idėjų – savivaldybės pradinėje mokykloje įkurti “eksperimentinę klasę”, kurioje ypatingas dėmesys būtų skiriamas mokinių, jų tėvų ir mokytojų tarpusavio  santykiams. 

Noriu įpūsti naujų vėjų į švietimą, teigia Andrius Zabulis, vienas iš “Idėjų Architektų” įkūrėjų.  

Bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis, taip pat su individualiais asmenimis, A.Zabulio požiūriu yra vienas iš kertinių organizacijos veiklos principų, siekiant permainų ir užtikrinant veiklų testinumą. Bendraminčių ieškojimas ir informacijos pateikimas vienoje vietoje paskatino jungtis prie Nacionalinio švietimo NVO tinklo. Kaip ir sporte, komandinis žaidimas veda prie pergalių, taip A.Zabulis apibūdina organizacijos sprendimą tapti Tinklo nariu.