Paskutinę sausio savaitę į mokyklos suolus sugrįžo mokiniai, neturintys sąlygų mokytis namuose arba patiriantys mokymosi sunkumų. Siekdamos, kad būtų užtikrintas sklandus mokymosi procesas ir mokiniams būtų suteikta visapusiška pagalba, nevyriausybinės organizacijos pradeda iniciatyvą „Padėsiu mokyti(s)“.
Nacionalinio NVO švietimo tinklo vadovė Judita Akromienė išskiria kelias priežastis, kodėl šiuo metu moksleiviams ypatingai reikia pagalbos: „Kai kuriems mokiniams mokantis nuotoliniu būdu sunkiau susikaupti ir dirbti savarankiškai, dalyvauti pamokose ir atlikti mokytojų skiriamas užduotis, ruošti namų darbus. Taip yra dėl įvairių priežasčių – vieniems reikia papildomai paaiškinti, kitiems išseko motyvacija, treti stokoja IT įgūdžių jungiantis prie įvairių mokymosi platformų. Labai svarbus šiame procese yra ir tarpasmeninių santykių, tiesioginio bendravimo praradimas, kuris neigiamai veikia emocinę moksleivių būseną, jų motyvaciją mokytis.“
Iniciatyva yra skirta padėti moksleiviams mokytis nuotoliniu, kontaktiniu ar mišriu būdu. Ji paremta savanoriškos veiklos principu – prie iniciatyvos kviečiami jungtis visi Lietuvos piliečiai nuo 16 metų ir taip padėti jaunajai Lietuvos kartai susidoroti su iškilusiais mokslo sunkumais. Savanoriai padės mokiniams prisijungti prie sistemų, atlikti namų darbus, teiks emocinę pagalbą. Minimali savanorystės trukmė yra 2 mėnesiai ir bent 4 valandos per savaitę.
„Iniciatyvos „Padėsiu mokyti(s)“ tikslas – laimingi mokiniai, kurie gerai jaučiasi, jiems sekasi mokslai ir kurie sulaukia savalaikės pagalbos, kai jos reikia – mokantis skaityti ir rašyti, dalyvaujant pamokose, ruošiant namų darbus, ar rengiantis egzaminams. Pasitelkiant savanorius siekiama padėti kiekvienam vaikui visoje Lietuvoje, sudarant sąlygas mokytis savo tempu, išgirstant ir atliepiant jo poreikius. Svarbu kiekvienas vaikas, nes kiekviena akimirka, praleista su moksleiviu, prisideda prie jų gyvenimo sėkmės ateityje. Tikimės, kad švietimo savanoriškos veiklos tinklo kūrimas ir susitelkimas gali būti tų pokyčių pradžia“ – sako NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė.
Lietuvos skautijos l. e. p. vyr. skautininkė Akvilė Bartaševičiūtė priduria, jog pandeminiu laikotarpiu pagalbos reikia ne tik moksleiviams, tačiau ir patiems mokytojams: „Mokytojams teko prisitaikyti prie esamos situacijos: išmokti naudotis įvairiomis informacinių technologijų programomis bei išmokyti jomis naudotis vaikus, sudominti ir suvaldyti klases stebint jas ekranuose. Leisime mokytojams savo energiją skirti mokymui, o mūsų savanoriai taps mokytojų asistentais, skubančiais jiems į pagalbą įvairiais klausimais.“
Tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas darbas su moksleiviais, savanoriai išklausys Paramos vaikams centro rengiamus ir vedamus mokymus. Taip pat, siekiant užtikrinti tiek savanorių, tiek moksleivių sveikatą, savanoriai bus aprūpinti saugos priemonėmis bei jiems bus reguliariai atliekami COVID-19 testai.
Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) Prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas sako besidžiaugiantis, jog tokiu sunkiu pandeminiu laikotarpiu Lietuvos NVO jungiasi padėti moksleiviams: „Nuo pat pandemijos pradžios kartojame, jog esame stiprūs, kai esame kartu. Dabar ypač svarbu vienytis ir padėti vieni kitiems. Turime užtikrinti moksleiviams sklandų jų mokymosi procesą. Džiugu, kad ir LiJOT gali prisidėti prie šios prasmingos iniciatyvos.’’
Norinčius prisidėti kviečiame užpildyti registracijos anketą: https://bit.ly/padėsiu_mokytis_registracija
„Padėsiu mokyti(s)“ iniciatoriai: Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Lietuvos skautija, Nacionalinis švietimo NVO tinklas, Nacionalinė NVO koalicija, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Paramos vaikams centras.