Po kovo 30 d. vykusių LR Seimo švietimo ir mokslo komiteto klausymų dėl Švietimo įstatymo 15 str. 2 d. pakeitimo, Nacionalinis švietimo NVO Tinklas su grupe partnerių dar kartą išreiškė pritarimą LR Vyriausybės nutarimui išplėsti formalųjį švietimą papildančio ugdymo (FŠPU) sampratą, atsisakant konkrečių sričių ir šias programas vykdančių švietimo tiekėjų teisinės formos įvardijimo. 2021 m. vasario 24 d. priimtame nutarime siūloma atsisakyti suvaržymo, kad neformaliajam vaikų švietimui (NVŠ) būtų priskiriamas tik FŠPU, „kurį vykdo muzikos, dailės, kitos menų ir sporto mokyklos“.
Vakar komitetui išsiųstame Tinklo rašte atkreipiamas dėmesys, kad galiojanti Švietimo įstatymo nuostata yra diskriminuojanti ir besimokančiųjų, ir įvairių švietimo paslaugų teikėjų atžvilgiu. Konkrečių FŠPU sričių įvardijimo atsisakymas padėtų išplėsti paslaugų įvairovę ir prieinamumą, ypač vaikams, gyvenantiems regionuose, mažesnes pajamas gaunančiose ir socialiai pažeidžiamose šeimose. Išskirtinė meninio ir sportinio ugdymo paslaugų pasiūla, nesudarant galimybių plėtoti kitų programų (inžineriniai ir gamtos mokslai, programavimas, robotechnika ir pan.), riboja vaikų pasirinkimą, silpnina jų ateities studijų ir darbo galimybes.
„Atsiradus naujiems FŠPU paslaugų tiekėjams, bus sukurtos prielaidos gerinti jau įgyvendinamų programų kokybę ir išplėsti ugdymo sričių pasiūlą“, – teigia Nacionalinio švietimo NVO tinklo direktorė Judita Akromienė. „Šiuolaikiniai iššūkiai reikalauja ugdyti įvairias naujas kompetencijas, todėl turi būti sudaromos sąlygos plėtoti švietimo paslaugas, atsižvelgiant tiek į asmeninius besimokančiųjų, tiek ir valstybės poreikius“.
Rašte Seimo komitetui išsakytiems pasiūlymams pritaria Lietuvos moksleivių sąjunga, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba, Vaikų ir jaunimo neformaliojo švietimo asociacija, Lietuvos skautija, Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras.
Raštą galite perskaityti čia:Dėl_Švietimo_įst_15 str_pakeitimo 2020 04 06